Certyfikat Oeko-Tex® dla DAVIS!

26.06.2017

To dla nas bardzo duże osiągnięcie – firmie DAVIS przyznany został wiodący w świecie znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych - Oeko-Tex® Standard 100 dla tkanin poliestrowych, polipropylenowych oraz sztucznych skór.

Zaufanie naszych Klientów to podstawowa wartość, która przyświeca firmie DAVIS od początku jej istnienia. Dokładamy wszelkich starań dbając nie tylko o najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, ale także o bezpieczeństwo użytkowników naszych produktów. Staramy się, by rzetelność była nieodłącznym elementem naszej oferty.

F.H. DAVIS - Certyfikat Oeko-TexPrzyznanie międzynarodowego certyfikatu ekologicznego Oeko-Tex® potwierdza, iż oferowane przez nas wyroby włókiennicze są wolne od substancji szkodliwych
w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka, m.in.: pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowanych metali ciężkich. 

Znak otrzymują wyłącznie tekstylia, których wszystkie komponenty na każdym etapie produkcji zostały przebadane i uzyskały pozytywne wyniki. Oznacza to, iż korzystamy tylko z dostawców (przędzy, barwników, środków pomocniczych itp.) nie stosujących substancji szkodliwych w stężeniach groźnych dla ludzi.

Już podczas najbliższej edycji targów SOFAB 2017 w Poznaniu zapraszamy serdecznie naszych Klientów na wspólne uczczenie tego sukcesu.