Trendy w świecie tkanin obiciowych

01.02.2016

Jakie trendy będą wieść prym we wzornictwie obiciowym w najbliższym roku? Na pewno nie zabraknie wśrod nich tkanin drukowanych i pikowanych, które podbijają obecnie rynek wzornictwa na całym świecie.

Rok 2016 upłynie z pod znaku „Well-being“, czyli dobrego samopoczucia, które objawia się w idei traktowania domu jako swoistej oazy spokoju, w której możemy odpocząć od pracy czy świata Internetu. Ów trend wyraża się w różnych fakturach, kolorach, wzorach i strukturach tkanin i podzielony jest na 4 grupy.

Do pierwszej grupy zalicza się biel i jej odcienie, charakteryzujące się delikatnością i jasnością, które poprawią nasz nastrój i wpłyną pozytywnie na uspokojenie. Druga grupa objawia się w pulsujących kolorach, wysokich kontrastach i jaskrawościach, które przypadną do gustu osobom o bardziej artystycznej osobowości. Trzecia grupa to zielenie w różnych odcieniach – od koloru mchu aż po kolory ziemi widzianej z kosmosu czy motywy minerałów. Do czwartej grupy zaliczają się obfite kolory – czyli czerwień, karmin, brąz czy akcenty złota i miedzi. Już teraz wiadomo,że różnorodność tych 4 grup będzie wyznaczać nowoczesne trendy wzornictwa w 2016 r.

Obecnie bardzo modne są także tkaniny o różnych strukturach, posiadających powtórzenia, fałdy i załamania, które wywołują intensywne uczucia u odbiorców. W tym roku Klienci mogą zatem spodziewać się zmiennej formy oraz śmiałości w projektowaniu tkanin, które będą rozbudzały nasze zmysły podczas ich obserwacji.

Mówiąc o współczesnych trendach nie możemy zapomnieć o tkaninach drukowanych, które przedstawiają różne obrazy i piktogramy. Tkaniny drukowane są wyrażeniem idei nowoczesności i połączeniem innowacyjnej techniki druku ze świeżym podejściem do wzornictwa. Propozycje tkanin drukowanych możecie znaleźć w naszej ofercie, a szeroki wybór pomoże Wam dopasować odpowiednią tkaninę dla siebie.

Modne w tym roku będą także tkaniny pikowane w najprzeróżniejszych kolorach. Ich faktura nadaje elegancji meblom, dlatego będą się doskonale prezentować zarówno w przestronnych wnętrzach jak na mniejszym metrażu.